KONST / Litografier / Litografi 7267254
*
nr 726 7254
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Litografi, Ruth Goldmann-Grosin (f. 1941), -68, bergets resning, 15/25, motivets mått: 53x60
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2011
kl 19:39:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 01:11:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergets resning grafik litografi litografier ruth goldmann-grosin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
nr 726 7254
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Litografi, Ruth Goldmann-Grosin (f. 1941), -68, bergets resning, 15/25, motivets mått: 53x60
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 01:11:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1941.Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergets resning grafik litografi litografier ruth goldmann-grosin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



